Nabíjanie elektromobilov a plug-in hybridov z obnoviteľných zdrojov energie od EV – GP

Inovatívne riešenie nabíjania elektromobilov a plug-in hybridov, určené pre firmy, obchodné centrá, čerpacie stanice ako aj domácnosti, z obnoviteľných zdrojov. Prednosťou riešenia je sofistikované nabíjanie elektromobilov – DC/DC ako aj možnosť nabíjania priamo z fotovoltaických panelov DC/DC meničmi. Použitie batériového úložiska energie umožňuje efektívne zriaďovanie nabíjacích staníc bez veľkých finančných nákladov na elektrické prípojky.

EV-GP a.s. je slovenská firma, ktorá nadväzuje na dlhoročné skúsenosti s vývojom v elektrotechnickom priemysle s tradíciou od roku 1992.
Komplexne rieši nabíjania EV a PHEV pre firmy, obchodné centrá, čerpacie stanice a aj domácnosti z obnoviteľných zdrojov.
Prednosťou riešenia je inovatívnosť nabíjania elektromobilov – DC/DC. Použitie batériového úložiska energie umožňuje efektívne zriaďovanie nabíjacích staníc bez veľkých finančných nákladov na elektrické prípojky.
Systém nabíjania  je predmetom už podaného patentu.

Sortiment pripravovaných nabíjacích staníc tvoria:

·         rýchlo nabíjacie stanice: DC až 160 kW, hybridné DC stanice až 80 kW,

·         pomalo nabíjacie stanice: DC 20 kW a AC až 22 kW

·         domáce stanice SMART

·         prenosné DC až 20 kW

Systémy je možné doplniť aj AC zásuvkami pre elektro bicykle, kolobežky, skútre, ale aj mobily, notebooky,....

V DC nabíjacích staniciach je použitá flexibilná technológia s výstupom DC 300 V – 1000 V pre všetky druhy elektromobilov.

Použitie batériového úložiska energie umožňuje efektívne zriaďovanie nabíjacích staníc bez veľkých finančných nákladov na elektrické prípojky, čo vo veľkej miere rieši problémy s rozširovaním siete nabíjacích staníc.

Spustenie prvej sústavy EV-GP nabíjacích staníc z obnoviteľných zdrojov je plánované na jeseň 2020, v Senci.

Vizuál projektu EV-GP v Senci

LED GROUP - profesionálne spojenie samostatných výrobných a nevýrobných spoločností s dlhodobou tradíciou.

TOP