Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Batériové úložiská pre priemysel a energetiku

Modulárne batériové úložiská vyrbobené z LiFePo4 batérií slúžia na uloženie elektrickej energie z fotovoltických panelov a na SMART hospodárenie s elektrickou energiou.

EV-GP HV 46/ 61,4 kWh – modulárne batériové úložisko vyrobené z LiFePo4 batérií s dlhou životnosťou viac ako 15 rokov. Spájaním zostáv môžeme dosiahnuť batériové úložisko až 2 MWh v jednom systéme. Slúžia na uloženie elektrickej energie získanej zo solárnych fotovoltických panelov, alebo ako záložné systémy pre napájanie v zapojeniach ON GRID a OFF GRID, ale aj ostrovných systémov napájania. Obsahujú BMS s individuálnou kontrolou a balansovaním každého článku, vrátane bezpečnostnej ochrany.

Pre komunikáciu s meničom, alebo nadradeným riadiacim systémom používa RS485, alebo CANBUS komunikáciu.

Možnosť rozšírenia o IQ SMART riadenie EV-GP 22 kW nabíjačiek elektromobilov, prebytkov energie do externého úložiska a spúšťanie externého generátora elektrickej energie pre dobíjanie úložiska.

Certifikácie

ODBER NOVINIEK

Zaregistrujte sa pre odber noviniek aby sme Vás mohli informovať o akciách a novinkách v našom obchode.

Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Prvá fáza projektu Zelená domácnostiam sa začína 30. októbra 2023. Od dnes je možné zariadenia inštalovať prostredníctvom zhotoviteľov, ktorí sa môžu registrovať v projekte. Druhú fázu, v ktorej budú poukážky vydávané a preplácané, spustíme v prvom štvrťroku 2024, kedy bude prístupný nový informačný systém. Na poukážky pre domácnosti je vyčlenených 151,6 milióna eur, z toho 58,1 milióna eur pre Bratislavský samosprávny kraj.

Naďalej bude platiť podmienka, že poukážka môže pokryť maximálne 50 % z nákladov na kúpu a inštaláciu zariadenia. Najviac podpora stúpla pri fotovoltických systémoch v prípade domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu. Maximálny výkon, na ktorý bude bežne poskytovaný príspevok, je obmedzený na 3 kW s príspevkom 1725 eur. Ak domácnosť preukáže vyúčtovacou faktúrou vyššiu spotrebu ako 3 000 kW/rok, môže byť maximálny podporovaný výkon až 7 kW.

Vyžiadať cenu produktu Batériové úložiská pre priemysel a energetiku