Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Certifikácie

ODBER NOVINIEK

Zaregistrujte sa pre odber noviniek aby sme Vás mohli informovať o akciách a novinkách v našom obchode.

Zelená energia

Našou hlavnou cestou ku znižovaniu CO2 je využívanie zelenej energie.

Zelená energia je energia vyrobená z  obnoviteľných zdrojov energie (OZE), čo je ekologická alternatíva ku tradičným spôsobom výroby.

Zameriavame sa hlavne na fotovoltiku, manažment a uskladnenie energie v batériových úložiskách, ktoré tvoria pilier našej výrobnej činnosti.

Fotovoltika a jej výhody

Slnko je ZDARMA! Využite ho na úsporu energie.

finance

Úspora nákladov

Fotovoltické panely vám umožnia výrazne znížiť vaše mesačné účty za elektrinu.

Ekologický odtlačok

Prispejte k ochrane životného prostredia tým, že využijete čistú energiu zo slnka.

mortgage

Hodnota nehnuteľnosti

Fotovoltické panely môžu zvýšiť hodnotu vášho domu.

Finančné stimuly

V niektorých prípadoch môžete získať daňové úľavy alebo iné stimuly.

Batériové úložiská

Batériové úložisko je kompaktný batériový systém pre domácnosti, priemysel a energetiku, ktorý do interiéru, alebo exteriéru a prináša elektrickú energiu z alternatívneho zdroja energie, prípadne z distribučnej siete.

Elektromobilita

Výrobou a budovaním nabíjacích staníc a nabíjacích wallboxov prispievame k napĺňaniu celosvetových cieľov, v znížení emisií a hlučnosti v cestnej doprave a vo zvýšení je efektívnosti.

Naším zákazníkom ponúkame:
– komplexné portfólio našich vlastných výrobkov – EV-GP,
– odborné poradenstvo a profesionálnu inštaláciu nabíjacích hubov

oze-green

ESG A CO2

Novou povinnosťou pre firmy bude príprava nefinančných ESG reportov. Je prevádzkovanie takýchto smart energetických riešení „plusovým bodom“?
Určite áno. ESG report sa týka čoraz väčšieho počtu firiem a nie je už iba o prezentovaní svojich aktivít v oblasti udržateľnosti. Dobré ESG skóre dnes výrazne zvyšuje šance a možnosti firiem získať finančné prostriedky od verejných alebo komerčných inštitúcií.

Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Prvá fáza projektu Zelená domácnostiam sa začína 30. októbra 2023. Od dnes je možné zariadenia inštalovať prostredníctvom zhotoviteľov, ktorí sa môžu registrovať v projekte. Druhú fázu, v ktorej budú poukážky vydávané a preplácané, spustíme v prvom štvrťroku 2024, kedy bude prístupný nový informačný systém. Na poukážky pre domácnosti je vyčlenených 151,6 milióna eur, z toho 58,1 milióna eur pre Bratislavský samosprávny kraj.

Naďalej bude platiť podmienka, že poukážka môže pokryť maximálne 50 % z nákladov na kúpu a inštaláciu zariadenia. Najviac podpora stúpla pri fotovoltických systémoch v prípade domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu. Maximálny výkon, na ktorý bude bežne poskytovaný príspevok, je obmedzený na 3 kW s príspevkom 1725 eur. Ak domácnosť preukáže vyúčtovacou faktúrou vyššiu spotrebu ako 3 000 kW/rok, môže byť maximálny podporovaný výkon až 7 kW.

Vyžiadať cenu produktu Zelená energia