Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Dotácie na fotovoltické panely sú stále dostupné

Podpora zo Zelenej domácnostiam je stále k dispozícii a projekt má dostatok finančných prostriedkov. Pri fotovoltických paneloch je maximálna výška dotácie 1500 eur.

Máme skvelú správu!

Ešte stále je otvorená registrácia žiadostí v programe Zelená domácnostiam. O poukážku až 1500 eur na inštaláciu fotovoltických panelov môžu žiadať všetky domácnosti na Slovensku okrem Bratislavského kraja.

Cena elektrickej energie podľa ÚRSO aj v roku 2023 porastie, ale dá sa na to pripraviť a znížiť si účty za elektrickú energiu natrvalo.

Podmienkou získania dotácie je registrácia fotovoltických panelov, ktoré sú zapísané v zozname oprávnených zariadení.
Ak s nami uzatvoríte zmluvu, my ako oprávnený zhotoviteľ zodpovedáme za správnosť technického riešenia a splnenie požiadaviek a podmienok na spoľahlivú a bezpečnú prevádzku, ako aj pripojenie zariadenia do distribučnej sústavy. Využite naše odborné znalosti, máme na to všetky potrebné oprávnenia.

Nami zaregistrované fotovoltické panely sú zapísané v zozname oprávnených zariadení

  • Druh zariadenia: fotovoltický panel
  • Špecifikácia zariadenia: štandardný (PV)
  • Výrobca zariadenia: Zhejiang G&P Sun Energy Technology Co., Ltd.
  • Typ zariadenia: GPM6-385W halfcu

Na kvalite fotovoltických meničov/striedačov sa neoplatí šetriť.

Pri 3 fázovom zapojení odporúčame použiť menič  SOFAR 8.8 KTL-X 3×400 V/ 3 x 12 A, ale ak sa rozhodnete pre energetickú nezávislosť, tak inštalácia hybridného striedača, ktorý umožňuje pripojenie batériových úložísk je to správnou voľbou – SOFAR HYD10K-3PH

Naše hybridné meniče sú schválené na pripojenie všetkými distribučnými spoločnosťami na Slovensku –ZSD, SSD, VSD, čo zaručuje požiadavku bezpečnej a spoľahlivej prevádzky.

U nás vždy viete čo kupujete. S výberom tej správnej fotovoltickej sústavy vám radi poradíme.

Certifikácie

ODBER NOVINIEK

Zaregistrujte sa pre odber noviniek aby sme Vás mohli informovať o akciách a novinkách v našom obchode.

Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Prvá fáza projektu Zelená domácnostiam sa začína 30. októbra 2023. Od dnes je možné zariadenia inštalovať prostredníctvom zhotoviteľov, ktorí sa môžu registrovať v projekte. Druhú fázu, v ktorej budú poukážky vydávané a preplácané, spustíme v prvom štvrťroku 2024, kedy bude prístupný nový informačný systém. Na poukážky pre domácnosti je vyčlenených 151,6 milióna eur, z toho 58,1 milióna eur pre Bratislavský samosprávny kraj.

Naďalej bude platiť podmienka, že poukážka môže pokryť maximálne 50 % z nákladov na kúpu a inštaláciu zariadenia. Najviac podpora stúpla pri fotovoltických systémoch v prípade domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu. Maximálny výkon, na ktorý bude bežne poskytovaný príspevok, je obmedzený na 3 kW s príspevkom 1725 eur. Ak domácnosť preukáže vyúčtovacou faktúrou vyššiu spotrebu ako 3 000 kW/rok, môže byť maximálny podporovaný výkon až 7 kW.

Vyžiadať cenu produktu Dotácie na fotovoltické panely sú stále dostupné