Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Nabíjací HUB je v testovacej fáze.

Nabíjanie elektromobilov zo solárnej energie je vo fáze testovania.

Po ukončení stavebných prác a montáži fotovoltických panelov bola spustená testovacia fáza  prevádzky nabíjacej jednotky 2xAC 11/ 11 kW. Po ukončení testovania budú nainštalované aj ostatné DC stanice.

Nabíjací HUB firmy EV-GP v Senci bude mať k dispozícii šesť nabíjacích miest pre elektromobily, z toho tri budú pre rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom a tri pre pomalšie nabíjanie striedavým prúdom s výkonom 11 kW. Najvýkonnejšia nabíjacia stanica ponúkne výkon 160 kW a vybavená bude konektorom CCS. Druhá DC nabíjacia stanica ponúkne maximálny výkon 60 kW s konektorom CCS. Tretia DC stanica bude výkonom totožná, avšak kombinovať bude CCS a aj CHAdeMO konektor.

Celá realizácia HUB stanice ako aj vývoj a výroba zariadení je financovaná z vlastných zdrojov firmy.

Certifikácie

ODBER NOVINIEK

Zaregistrujte sa pre odber noviniek aby sme Vás mohli informovať o akciách a novinkách v našom obchode.

Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Prvá fáza projektu Zelená domácnostiam sa začína 30. októbra 2023. Od dnes je možné zariadenia inštalovať prostredníctvom zhotoviteľov, ktorí sa môžu registrovať v projekte. Druhú fázu, v ktorej budú poukážky vydávané a preplácané, spustíme v prvom štvrťroku 2024, kedy bude prístupný nový informačný systém. Na poukážky pre domácnosti je vyčlenených 151,6 milióna eur, z toho 58,1 milióna eur pre Bratislavský samosprávny kraj.

Naďalej bude platiť podmienka, že poukážka môže pokryť maximálne 50 % z nákladov na kúpu a inštaláciu zariadenia. Najviac podpora stúpla pri fotovoltických systémoch v prípade domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu. Maximálny výkon, na ktorý bude bežne poskytovaný príspevok, je obmedzený na 3 kW s príspevkom 1725 eur. Ak domácnosť preukáže vyúčtovacou faktúrou vyššiu spotrebu ako 3 000 kW/rok, môže byť maximálny podporovaný výkon až 7 kW.

Vyžiadať cenu produktu Nabíjací HUB je v testovacej fáze.