Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Nabíjanie elektromobilov z obnoviteľných zdrojov energie

Inovatívne riešenie nabíjania elektromobilov a plug-in hybridov s využitím batériového úložiska.

EV-GP a.s. je slovenská firma, ktorá nadväzuje na dlhoročné skúsenosti s vývojom v elektrotechnickom priemysle s tradíciou od roku 1992.
Komplexne rieši nabíjania EV a PHEV pre firmy, obchodné centrá, čerpacie stanice a aj domácnosti z obnoviteľných zdrojov.

Typy nabíjacích staníc:

  • Super rýchlonabíjacie stanice – Profesionálne riešenie nabíjania pri rýchlostných cestách, diaľniciach a vo frekventovaných mestských častiach. Výkon 120 kW.
  • Rýchlonabíjacie stanice –  Inteligentné stanice určené pre rýchle nabíjanie firemných automobilov, vyžadujúcich operatívny návrat na cestu. Výkon 20 – 60 kW.
  • Smart nabíjacie stanice – univerzálne stanice určené pre komerčné nabíjanie automobilov na parkoviskách obchodných centier, reštaurácii, v mestách. Výkon 20 – 40 kW.
  • Domáce nabíjacie stanice – Kompaktné nástenné nabíjačky určené pre domácnosti a malé firmy.
  • Mobilné nabíjacie stanice – Mobilné nabíjačky určené predovšetkým pre núdzové dobitie automobilov.

 

Vizuál projektu EV-GP v Senci

Certifikácie

ODBER NOVINIEK

Zaregistrujte sa pre odber noviniek aby sme Vás mohli informovať o akciách a novinkách v našom obchode.

Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Prvá fáza projektu Zelená domácnostiam sa začína 30. októbra 2023. Od dnes je možné zariadenia inštalovať prostredníctvom zhotoviteľov, ktorí sa môžu registrovať v projekte. Druhú fázu, v ktorej budú poukážky vydávané a preplácané, spustíme v prvom štvrťroku 2024, kedy bude prístupný nový informačný systém. Na poukážky pre domácnosti je vyčlenených 151,6 milióna eur, z toho 58,1 milióna eur pre Bratislavský samosprávny kraj.

Naďalej bude platiť podmienka, že poukážka môže pokryť maximálne 50 % z nákladov na kúpu a inštaláciu zariadenia. Najviac podpora stúpla pri fotovoltických systémoch v prípade domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu. Maximálny výkon, na ktorý bude bežne poskytovaný príspevok, je obmedzený na 3 kW s príspevkom 1725 eur. Ak domácnosť preukáže vyúčtovacou faktúrou vyššiu spotrebu ako 3 000 kW/rok, môže byť maximálny podporovaný výkon až 7 kW.

Vyžiadať cenu produktu Nabíjanie elektromobilov z obnoviteľných zdrojov energie