Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

ODBER NOVINIEK

Zaregistrujte sa pre odber noviniek aby sme Vás mohli informovať o akciách a novinkách v našom obchode.

Nový nabíjací HUB využije slnečnú energiu i batérie

Vznikne až šesť nabíjacích miest pre elektromobily.

Vo výstavbe je nový nabíjací HUB v Senci, kde vznikne šesť nabíjacích miest pre elektromobily. Z toho tri budú pre rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom a tri pre pomalšie nabíjanie striedavým prúdom s výkonom 11 kW. Najvyšší výkon jednej z nich bude až 160 kW.

Elektrický prívod k nabíjačkám pozostáva iba z 3x400V a 32A istením. Miesta na nabíjanie budú pod prístreškom so 40 -mi solárnymi panelmi, ktorých maximálny výkon bude 15,2 kWs. Zo slnka vyrobená elektrická energia sa bude ukladať do dvoch zdieľaných batériových úložísk s celkovou kapacitou 172 kWh (2x 86 kWh).

Batérie sa budú nabíjať ako zo slnka, tak aj prívodom zo siete.

Ide o jedinečný projekt na Slovensku, ktorý bude mať čoskoro svoje pokračovanie.

Práve prebieha projekt Zelená domácnosť, získajte dotáciu aj vy!

Prvá fáza projektu Zelená domácnostiam sa začína 30. októbra 2023. Od dnes je možné zariadenia inštalovať prostredníctvom zhotoviteľov, ktorí sa môžu registrovať v projekte. Druhú fázu, v ktorej budú poukážky vydávané a preplácané, spustíme v prvom štvrťroku 2024, kedy bude prístupný nový informačný systém. Na poukážky pre domácnosti je vyčlenených 151,6 milióna eur, z toho 58,1 milióna eur pre Bratislavský samosprávny kraj.

Naďalej bude platiť podmienka, že poukážka môže pokryť maximálne 50 % z nákladov na kúpu a inštaláciu zariadenia. Najviac podpora stúpla pri fotovoltických systémoch v prípade domácností, ktoré majú vyššiu spotrebu. Maximálny výkon, na ktorý bude bežne poskytovaný príspevok, je obmedzený na 3 kW s príspevkom 1725 eur. Ak domácnosť preukáže vyúčtovacou faktúrou vyššiu spotrebu ako 3 000 kW/rok, môže byť maximálny podporovaný výkon až 7 kW.

Vyžiadať cenu produktu Nový nabíjací HUB využije slnečnú energiu i batérie